Uwaga!

Strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska” - LIFE11 NAT/PL/431

Warsztaty szkoleniowe dla przewodników turystycznych

2016-05-20 - odbyły się warsztaty szkoleniowe dla przewodników turystycznych, w których uczestniczyli przewodnicy turystyczni, nauczyciele, pracownicy informacji turystycznej, przedstawiciele branży turystycznej, właściciele hoteli oraz kwater agroturystycznych oraz pracownicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Wigierskiego Parku Narodowego (razem 30 osób).
Zajęcia rozpoczęto w siedzibie Dyrekcji WPN w Krzywem, skąd uczestnicy zostali przewiezieni na teren Wisztynieckiego Parku Regionalnego (Litwa). Po zwiedzeniu siedziby Parku i Centrum Informacji Turystycznej w Wisztyńcu, uczestnicy udali się na objazd Parku i przejście ścieżkami edukacyjnymi, a następnie do odnowionego dworku w  Pojeziorach, gdzie mieści się siedziba muzeum z bogatymi zbiorami etnograficznymi. W pobliżu dworku znajduje się  12 -hektarowy park, będący pomnikiem przyrody.

Podczas warsztatów zaprezentowano walory przyrodnicze i kulturowe Wisztynieckiego Parku Regionalnego oraz przedstawiono informacje na temat prowadzonych działań ochronnych i zasad udostępniania parku dla edukacji i turystyki.