Uwaga!

Strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska” - LIFE11 NAT/PL/431

Ogłoszenia

Warsztaty dla nauczycieli - wykorzystanie technik graficznego myślenia i notowania w edukacji przedmiotów przyrodniczych.


Wigierski Park Narodowy zaprasza nauczycieli na warsztaty WYKORZYSTANIE TECHNIK GRAFICZNEGO MYŚLENIA I NOTOWANIA W EDUKACJI PRZEDMIOTÓWPRZYRODNICZYCH Trudności w nauce można zaobserwować na różnych przedmiotach szkolnych, w tym przedmiotach przyrodniczych. Wykorzystanie w prowadzonych zajęciach edukacyjnych technik myślenia i notowania graficznego, opartego na współczesnej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu, znacząco wspomaga procesy zapisywania, porządkowania i zapamiętywania informacji. Przekazywanie wiedzy i jej zapamiętywanie z wykorzystaniem technik graficznego myślenia jest istotne zwłaszcza w obecnych młodych pokoleniach „szumu informacyjnego” – wiedzy dostępnej lecz rozproszonej, ale także w przypadkach edukowanych uczni&... więcej »