Uwaga!

Strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska” - LIFE11 NAT/PL/431

Warsztaty skierowane do przewodników turystycznych i osób związanych z turystyką

2015-09-26 - zorganizowane zostały kolejne warsztaty tym razem były one skierowane do przewodników turystycznych i osób związanych z turystyką. Warsztaty były poświęcone przystosowaniu obiektów infrastruktury turystycznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W warsztatach uczestniczyli aktywni przewodnicy po województwie podlaskim oraz nauczyciele pracujący z dziećmi i młodzieżą z różnymi stopniami niepełnosprawności. Łącznie w warsztatach wzięło udział 35 osób. Głównym tematem warsztatów było przybliżenie możliwości poznawania przyrody i najbliższego otoczenia osobom niewidomym. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób osoby niewidome mogą postrzegać otaczającą rzeczywistość i jak się współpracuje z takimi osobami.

Szczegółowy zakres tematyczny spotkania był następujący:

- prezentacja "Atlasu parków narodowych w Polsce dla osób niewidomych i słabowidzących"

- praktyczne aspekty pracy przewodnika turystycznego i edukatora z osobami niewidomymi i słabowidzącymi

- prezentacja nowej infrastruktury turystycznej przy siedzibie parku (zmodernizowana wystawa przyrodnicza, wypożyczalnia rowerów, infrastruktura na parkingu, pomost widokowego przy Sucharze I)

- sesja terenowa - prezentacja infrastruktury turystycznej ograniczającej presję turystyczną na obszarach Natura 2000 (pomost Łysocha na Słupiu, zmodernizowany Ośrodek Edukacji Środowiskowej, platforma widokowa na Powałach i Bartnym Dole).