Uwaga!

Strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska” - LIFE11 NAT/PL/431

Warsztaty dla nauczycieli pt. „Po co w lesie jest martwe drewno”

2016-05-14 - zorganizowane zostały warsztaty dla nauczycieli pt. „Po co w lesie jest martwe drewno”, w których udział wzięło 30 osób. Byli to głównie nauczyciele starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół średnich. Część teoretyczna odbyła się w Ośrodku Edukacji Środowiskowej nad Zatoką Słupiańską jeziora Wigry, natomiast część terenowa w otaczających Ośrodek lasach. Warsztaty podzielono na dwa bloki tematyczne: jeden dotyczył pojęcia różnorodności biologicznej i był wprowadzeniem do drugiej części warsztatów, która poświęcona była już konkretnie roli martwego drewna w ekosystemie leśnym. Podkreślono przede wszystkim związek pomiędzy ilością martwego drewna występującego w ekosystemie leśnym a jego różnorodnością biologiczną.
Wśród najważniejszych tematów poruszanych na warsztatach znalazły się również:
- konwencja dotycząca ochrony różnorodności biologicznej,
- usługi ekosystemowe i wycena różnorodności,
- poziomy różnorodności,
- zagrożenia różnorodności biologicznej na świecie i w Polsce oraz jej sposoby ochrony.
W części terenowej pokazane zostały praktyczne formy gier i zabaw, które można zrealizować z dziećmi, przy pomocy prostych, własnoręcznie wykonanych pomocy dydaktycznych w warunkach terenowych.

Do pobrania: